Kontakt:

605 152 337

info@libelik.cz

Patinované kuchyně

Tisk Email

Patinované kuchyně Libelik

Z puntíkatých bucláků v horské chatě voní bylinkový čaj, štrůdl se rozplývá na jazyku. Tento báječný zážitek vám nikdy nevymizí z paměti. Zrovna tak s láskou vzpomínáte na babiččinu kredenc, skrývající nejednu dobrotu pro mlsný dětský jazýček. Byla to bezstarostná doba, kterou bychom často rádi vrátili zpět.

Kuchyně srdce domova

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. Proč si tedy nedopřát kuchyňskou linku, která by nás vrátila proti proudu času zpět právě do oné horské chaty nebo do babiččiny chalupy? Možná obdivujete nezaměnitelnou atmosféru dávných anglických šlechtických sídel, které známe z televizních filmů... Co kdyby vám někdo nabídl kuchyňskou linku, která se těmto důvěrně známým a obdivovaným bude nápadně podobat?

Kuchyně v čase

Nebojte, nemusíte se kvůli tomu stát ze dne na den znalcem starožitností a kupovat starobylý nábytek za nehorázné ceny. Přeci jen, jsme zmlsaní kvalitními materiály, a v tomto ohledu se jen těžko slevuje. Ruku na srdce, babiččina kuchyň zůstává sice v našich vzpomínkách okouzlující, ovšem z hlediska funkčnosti a užitných vlastností by dnes už neobstála. Chceme, aby dvířka nevrzala, aby vše fungovalo, jak má. A přitom to mělo onen nostalgický nádech a šmrnc.

Kuchyně výroba

Výrobci kuchyňských linek Libelik se mistrně podařilo obojí: skloubit kvalitní materiály s technologickým postupem, který nábytku nenásilně vtiskne starodávný rukopis a tím i onu milou domáckou atmosféru.
Dvířka kuchyňských skříněk se při finální úpravě patinují. To znamená, že nový nábytek vypadá jako přirozeně opotřebovaný časem. Tisíci lety ověřené a oblíbené dřevo se pro patinaci výborně hodí.

Patinace kuchyně - co je to?

Co přesně si pod patinací můžeme představit? Je to speciální povrchová úprava, kdy se dvěma základními způsoby dosáhne onoho „lehce opotřebovaného" vzhledu. Pokud se rozhodnete pro sametově matný povrch, je nutné užít při finální úpravě speciální vosky. Nebo lze zvolit jiný postup: dřevo se nejprve natře či nalakuje a povrch se pak šetrně obrousí nebo jemně poškrábe a zdrsní.

Patinace - výhody

Protože patinace obsahuje vysoký podíl individuální ruční práce, může se stát, že i při vší pečlivosti a důkladnosti nebudou všechna dvířka kuchyňských skříněk navlas stejná. To by měl mít zákazník na zřeteli a proto je lepší u firmy Libelik objednat potřebný počet kusů kuchyňského nábytku najednou a nikoli po částech, právě proto, aby byla zachována jednotnost vzhledu.

Patinované kuchyně - doporučení

Ačkoliv i laikovi je jasné, že mírně zašlého vzhledu bylo dosaženo již při výrobě a kuchyň je zbrusu nové, nic to neubírá na autenticitě pocitu, který v nás mírně vybledlý a lehce omšelý povrch nábytku vyvolává. Je to automatické navození atmosféry starých dobrých časů, touha po romantice a návratu do dob dětství či mládí, které v nás často zanechává ty nejsilnější emoce...
Ing. Miloslava Martínková

Kuchyň Lucia